Muníciu našli na Silickej planine aj v Gelnici

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Rožňava 9. októbra (TASR) - Policajný pyrotechnik zneškodňoval vo štvrtok (8. októbra) muníciu. Jej nález nahlásil muž, ktorý ju našiel ráno na Silickej planine (okres Rožňava) počas nakladania a odhŕňania dreva. Miesto a okolie nálezu vyslaná policajná hliadka zabezpečila proti manipulácii nepovolanými osobami.

"Policajný pyrotechnik na mieste potvrdil, že ide o muníciu z 2. svetovej vojny, a to funkčný mínometný granát kalibru 82 mm. Uvedenú muníciu na mieste zneškodnil," informoval dnes TASR košický krajský hovorca policajtov Alexander Szabó.

Policajný pyrotechnik musel zasahovať aj v popoludňajších hodinách, keď pri upratovaní hospodárskej budovy rodinného domu v Gelnici jeho majiteľ našiel protilietadlový náboj kalibru 37 mm pochádzajúci z obdobia 2. svetovej vojny. Muníciu pyrotechnik prevzal na zneškodnenie.

Polícia pripomína občanom, aby nájdenú muníciu za žiadnych okolností nebrali do rúk a nepremiestňovali. "V prípadoch, ak je niekde v lese alebo v neznámej oblasti, je potrebné zapamätať si miesto nálezu. Vhodné je nejakým spôsobom ho označiť alebo si nájsť v okolí nejaké záchytné body, podľa ktorých možno dané miesto opätovne nájsť," zdôraznil Szabó. Dodal, že vždy je potrebné, aby každý nález občania oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, a tak predišli možnému nešťastiu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.