Sýrsky prezident Bašár Asad sa poďakoval Putinovi za podporu

Na snímke vpravo ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so sýrskym prezidentom Bašárom Asadom v Moskve, 20. októbra 2015. Foto: TASR

Sýrsky prezident Bašár Asad, ktorý v utorok navštívil Moskvu, sa poďakoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi za vojenskú pomoc, ktorú Rusko poskytuje Sýrii. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na prepis rozhovoru oboch štátnikov, uverejnený na internetovej stránke Kremľa.

Putin na stretnutí svojho sýrskeho partnera ubezpečil, že Rusko je pripravené pomôcť Sýrii aj s politickým riešením sýrskej krízy, ako aj spolupracovať s ostatnými svetovými veľmocami, ktoré si želajú mierové rozuzlenie tohto zdĺhavého konfliktu.

"Rád by som vyjadril nesmiernu vďaku celému vedeniu Ruskej federácie a ruskému ľudu za pomoc, ktorú poskytujú Sýrii," uviedol podľa prepisu Asad.

"Vďaka vám za podporu jednoty a nezávislosti Sýrie. Tie politické kroky, ktoré Ruská federácia od začiatku krízy vykonala, zabránili tomu, aby sa udalosti v Sýrii vyvinuli podľa tragického scenára," uviedol ďalej sýrsky prezident.

Podľa Putina bude pozitívny vývoj na sýrskom bojisku základom pre dlhodobé politické riešenie s účasťou všetkých politických síl a etnických a náboženských skupín.

"Sme ochotní pomôcť nielen v priebehu vojenských operácií proti terorizmu, ale aj počas politického procesu. To sa, samozrejme, uskutoční v kontakte s ostatnými svetovými mocnosťami a štátmi v tejto oblasti (Blízkeho východu), ktoré majú záujem na mierovom riešení konfliktu," povedal Putin.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.