Herial Ladies Club s uznávanou Zdenkou Becker

29. Herial Ladies Club s uznávanou rakúskou spisovateľkou slovenského pôvodu Zdenkou Becker Foto: HERIAL

Bratislava 22. októbra (OTS) - Počas jesenného daždivého večera ale so slnkom v duši sa 16. októbra 2015 konal v hoteli DEVÍN**** v Bratislave v poradí už 29. Herial Ladies Club, ktorého hlavným hosťom bola výnimočná literátka, dramatička a televízna scenáristka Zdenka Becker.

Laureátka mnohých medzinárodných literárnych cien, rakúska spisovateľka a novinárka, v českom Chebe narodená, na Slovensku vyrastajúca a už 41 rokov vydatá v rakúskom St. Poltene, Zdenka Becker má vrodený zmysel pre humor, rozprávačský talent a navyše ženskú krásu a šarm. V rozhovore s riaditeľkou Slovenského inštitútu vo Viedni Alenou Heribanovou predstavila nielen svoje životné osudy, ale vyše dvesto dámam prezentovala aj svoju bohatú literárnu tvorbu, romány, divadelné hry, aj televízny film v koprodukcii ORF a STV. Jej texty sú preložené do 15 jazykov a hry jej inscenujú aj v USA, kde pravidelne tvorí. V novembri jej vychádza už tretí román preložený do slovenčiny Najväčší prípad môjho otca, ktorý sa v nemecky hovoriacich krajinách stal bestsellerom a mimoriadny ohlas vzbudil nielen u čitateľskej obce, ale aj literárnej kritiky. Príbeh známej vrahyne Čubírkovej, ktorá pripravila beštiálne o život svojich dvoch manželov, je v príbehu románu autentickou výpoveďou autorkinho otca – policajného vyšetrovateľa. Zdenka Becker si na jesennom Herial Ladies Clube zaspomínala na svoje vysťahovanie, svadbu, narodenie detí, začiatky v novinárskom cudzojazyčnom prostredí a svete literatúry. Nezaprela v sebe vynikajúcu rozprávačku a hostí rozosmiala príbehmi, ktoré sa v jej aktívnom živote odohrali azda na všetkých svetových kontinentoch.

Po duši lahodiacom rozprávaní sa hostia zoznámili s mimoriadne pálčivou témou, ktorá sa týka nás všetkých. Moderátorka Hanka Rapantová vyspovedala prezidenta Slovenského Červeného kríža Doc. MUDr. Viliama Dobiáša, PhD. a riaditeľa oddelenia pre styk s verejnosťou spoločnosti Pfizer MUDr. Miroslava Lednára, s ktorými sa rozprávala najmä o výnimočnej kampani „Krajina záchrancov“. Projekt má na Slovensku vysokú rezonanciu a spája predovšetkým filozofiou pripraviť čo najväčšiu časť populácie na možnosť podať správnu prvú pomoc a tak pretaviť slovo pomoc na reálnu záchranu ľudského života. Odborný garant projektu, uznávaný slovenský intenzivista a špecialista na urgentnú medicínu Doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD. pôsobiaci vyše 40 rokov ako lekár záchrannej zdravotnej služby je presvedčený, že projekt Krajina záchrancov je príležitosťou ukázať širokej verejnosti, že práve vďaka edukácii, špeciálnym kurzom a komplexnému osvojeniu si postupov prvej pomoci môžeme nadobudnúť sebaistotu a zručnosť a jedného dňa byť pripravený na zabránenie tomu najhoršiemu.

MUDr. Karol Veselý, odborný garant RW Medical hostí oboznámil s úspešnou a unikátnou metódou liečby výsostne pánskeho problému. Liečba erektílnej dysfunkcie, ktorá trápi mnohých mužov je mimoriadne úspešná aj vďaka využitiu novej generácie prístrojov Renova vďaka ktorým terapia trvá približne jeden mesiac. Skoncovať s nepríjemným problémom sa dá jednoducho, keďže celý proces prebieha bez anestézy, je bezbolestný, neinvazívny a čo je dôležité, bez vedľajších účinkov. Ako to už býva, každého zaujíma najmä výsledok. Vďaka najnovším metódam aplikácia dosahuje mieru úspešnosti významného zlepšenia erekcie až o vyše 78 percent.

Ing. Dana Kižňanská, obchodná riaditeľka spoločnosti BEAUTÉ & SPA, ktorá je výhradným distribútorom francúzskych kozmetických značiek Sothys Paris a Bernard Cassiere pre Slovensko predstavila výnimočnú novinku, vhodnú najmä pre ženy po dermatologickom zákroku. Výnimočné sérum RECOVER RX Regenerative Solution od Sothys Paris výborne hydratuje a podporuje dôležitý regeneračný proces pokožky najmä vďaka kyseline hyalurónovej a glyko-repair rastlinnému extraktu zo semien Rohovníka, bohatého na oligogalaktomanany. Dana Kižňanská takisto predstavila nový produkt intenzívnej starostlivosti o pokožku, ktorý je absolútne prelomovým vo sfére epilácie. Epilačná cukrová pasta Cleopatra International, pomenovaná podľa legendárnej egyptskej princeznej, je malým zázrakom. Na Slovensku je táto novinka dostupná len niekoľko týždňov, svoju priazeň však získava v každej krajine, kde sa dostane ku svojim klientkám a dôkazom toho sú dozaista i prestížne ocenenia, ktoré produkt získal: Zlatá medaila za inovácie v oblasti kozmetiky a medicíny (Geneva 2011) - Strieborná medaila za inováciu (Seoul 2011) - Špeciálne ocenenie Ruskej federácie - ECOCERT certifikát (95% organický produkt) - HALAL certifikát - Cruelty free certifikát (produkty nie sú testované na zvieratách).

Na záver večera plného zaujímavých informácii od najpovolanejších z oblasti medicíny a starostlivosti o zdravie a krásu sa hostia preladili do voňavej pohody Srí Lanky a nechali sa zlákať pútavým rozprávaním o čare ajurvédskych masáží Monikou Horniakovou, SAKHom, majiteľkou relaxačného centra Ahojveda. Mnohí hostia využili možnosť konzultácie so skúseným terapeutom, ktorý v Ahojveda rieši príčiny ochorenia pôsobiace komplexne na činnosť celého organizmu. Práve renomované centrum ponúka výraznú pomoc najmä ľuďom trpiacim únavou, psychickým napätím a stresom, migrénami či ochoreniami pohybového aparátu.
Na raute pripravenom domácim šéfkuchárom hotela DEVÍN**** nechýbali popri gurmánskych špecialitách obľúbené vína od PAVELKA a SYN, výnimočná slovenská káva Štrbské presso a zdravé nápoje spoločnosti Mc Carter.

Herial Ladies Club je renomovaná platforma, kde sa už jedenásť rokov stretávajú úspešné ženy a z času na čas aj výnimoční muži, ktorí nám ženám majú čo povedať. Špičkové umelkyne, lekárky, spisovateľky, manažérky, novinárky, ale aj dámy z tretieho sektora trávia spoločne na Herial Ladies Cluboch príjemný čas na nadviazanie nových kontaktov a rozšírenie pracovných aktivít. Herial Ladies Club sa koná každoročne tri až štyri krát. Medzi členky klubu patria stovky úspešných žien, medzi mnohými herečka Milka Vášáryová, herečka Marína Kráľovičová, topmodelka Adriana Sklenaříková, bankárka Eleonóra Kohútiková, operná speváčka Adriana Kučerová, športovkyne Karin Habšudová, Martina Moravcová a mnohé ďalšie dámy z rôznych profesijných oblastí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.