Nemecké stavebné objednávky v auguste vzrástli o 0,4 %

Ilustračné foto Foto: TASR

Wiesbaden 23. októbra (TASR) - Objednávky nemeckých stavebných firiem sa v auguste po dvoch slabých mesiacoch opäť zvýšili. Informovali o tom agentúry DPA a RTTNews.

Stavebné objednávky v auguste na sezónne a kalendárne upravenej báze medzimesačne reálne vzrástli o 0,4 %, uviedol spolkový štatistický úrad. V medziročnom porovnaní stúpli o 0,9 %. Za prvých osem mesiacov stavebné objednávky stagnovali na rovnakej úrovni ako pred rokom.

Počas leta sa zvýšili aj tržby stavebných firiem. Tržby spoločností s 20 a viac zamestnancami v auguste v medziročnom porovnaní nominálne vzrástli o 1,9 %, uviedli štatistici. Od januára do konca augusta sa v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška zvýšili o 0,2 %.

Zväz nemeckého stavebného priemyslu HDB v septembri aj napriek slabým údajom z posledného času potvrdil svoju prognózu, podľa ktorej tento rok počíta s 2-% nárastom tržieb. Motorom rastu odvetvia je v súčasnosti výstavba bytov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.