Počet obetí zemetrasenia v Pakistane a Afganistane presiahol 300 osôb

Zranení pacienti ležia pred nemocnicou po otrasoch počas zemetrasenia v indickom Džammú 26. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Kábul 27. októbra (TASR) - Počet obetí silného zemetrasenia, ktoré postihlo Pakistan a Afganistan, presiahol hranicu 300 osôb. Záchranári s pomocou vojakov vyslobodzujú spod trosiek tisíce ďalších ľudí, oznámila dnes agentúra DPA.

Mŕtvych je v Pakistane na základe najnovších údajov 230, kým v Afganistane 70. Väčšinu pakistanských obetí hlásia miestne úrady z hornatej oblasti Málakand, nachádzajúcej sa na severe krajiny neďaleko afganských štátnych hraníc.

Mnohé postihnuté lokality sú vzhľadom na zosuvy pôdy spôsobené otrasmi a hustým dažďom stále neprístupné, uviedlo pakistanské ministerstvo informácií. Podobná situácia je i v odľahlých afganských oblastiach ovládaných Talibanom.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 zasiahlo v pondelok rozsiahlu oblasť siahajúcu od Tadžikistanu po Indiu. Jeho epicentrum sa nachádzalo niekoľko sto kilometrov od ničivých záchvevov z roku 2005, ktoré si vyžiadali 80.000 obetí.

Hoci vtedy išlo o podobnú magnitúdu, pondelkové zemetrasenie nebolo až také ničivé, pretože jeho ohnisko sa nachádzalo v omnoho väčšej hĺbke, tvrdia podľa britského denníka The Guardian seizmológovia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.