Najlepším projektom roka je ePobočka Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Ilustračné foto. Foto: vszp.sk

Bratislava 27. októbra (TASR) - Víťazom tretieho ročníka súťaže Projekt roka 2015 sa stal projekt Všeobecnej zdravotnej poisťovne ePobočka - elektronická pobočka poskytujúca online služby 24 hodín sedem dní v týždni pre všetkých klientov zdravotnej poisťovne. Súťaž vyhlasuje slovenská Spoločnosť pre projektové riadenie a PMI Slovakia Chapter v spolupráci s portálom efocus.sk.

Poistenci vďaka elektronickej pobočke získali okrem iného aj lepší prehľad o nákladoch im poskytnutej zdravotnej starostlivosti, o predpísaných liekoch, o návštevách u lekára a ďalších službách, ktoré portál poskytuje. Nový webový portál pre klientov VŠZP priniesol zjednodušenú registráciu klientov a nový spôsob overovania identity bez osobnej návštevy pobočky a v neposlednom rade aj zvýšenie počtu používateľov eSlužieb o 227 %.

Cieľom súťaže je prezentovať príklady úspešného zvládnutia celého procesu riadenia projektov, ktorý rozhodujúcou mierou ovplyvňuje dodržanie celkových nákladov a plánovanú implementáciu.

Prieskumy v oblasti projektového riadenia v SR ukazujú, že takmer 15 % projektov prekročí rozpočet o 21 až 50 % a až 30 % projektov prekročí stanovený termín o viac než 20 %. V termíne a v rozpočte skončí len každý druhý projekt.

TASR informoval Jozef Šupšák z portálu efocus.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.