Česká tenistka Petra Kvitová (vpravo) sa objíma so svojou krajankou Luciou Šafářovou po jej výhre v zápase na tenisovom turnaji MS WTA Tour v Singapure 28. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Singapur 28. októbra (TASR) - Petra Kvitová zdolala v stredu v českom derby na tenisových MS WTA Tour v Singapure krajanku Luciu Šafářovú v dvoch setoch dvakrát 7:5 za hodinu a 49 minút a pripísala si prvé víťazstvo do tabuľky. Jej súperka má na konte dve prehry.

Kvitová tak upravila vzájomnú bilanciu so svojou fedcupovou spoluhráčkou na 8:0 vo svoj prospech. Úvodný set bol vyrovnaný a obe súperky si držali svoje podania. Šafářová mohla strhnúť set na svoju stranu za stavu 4:5, no nevyužila chyby súperky. Kvitová rozhodla v dvanástom geme, keď presným forhendom na čiaru premenila v poradí druhý setbal.

V druhom odštartovala výborne Šafářová, ktorá v úvode dvakrát brejkla súperku a dostala sa do vedenia 3:0. Následne však neudržala svoje podanie a Kvitová sériou štyroch víťazných hier otočila na 4:3 vo svoj prospech. Ďalší priebeh bol vyrovnaný, no záver patril opäť Kvitovej, ktorá sa tak tešila z víťazstva a šance na postup zo skupiny. Jej súperka má s dvomi prehrami už len malú nádej a postup jej môže v druhom stredajšom zápase definitívne zhatiť Nemka Angelique Kerberová v prípade, že zdolá Španielku Garbine Muguruzovú Blancovú.

Šafářová, ktorá v Singapure po boku Američanky Betthanie Mattekovej-Sandsovej účinkuje aj vo štvorhre, po pauze zavinenej bakteriálnou infekciou ešte nevyhrala ani jeden singlový zápas.