Vodiči osobných áut kúpili v septembri 265.202 diaľničných známok

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 28. októbra (TASR) - Vodiči osobných áut kúpili v septembri tohto roku 265.202 kusov diaľničných známok. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) získala z ich predaja príjem vo výške 3,2 milióna eur.

Najväčší záujem bol podľa hovorkyne NDS Evy Žgravčákovej o desaťdňové nálepky. Tých sa v septembri predalo 216.556 kusov. Predstavuje to viac ako 82 % z celkového počtu predaných známok.

Za nimi nasledoval predaj mesačných diaľničných nálepiek, ktorých vodiči kúpili 35.360 kusov. Ročných diaľničných známok sa predalo 9892 kusov.

V mesiacoch júl, august a september sa predalo celkovo 1.044.409 kusov diaľničných známok. "Pre porovnanie s vlaňajškom, počas tohtoročných mesiacov júl, august a september sa predalo o 71.326 kusov diaľničných známok viac," vyčíslila Žgravčáková.

Diaľničnými nálepkami platia na Slovensku vodiči osobných áut za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest. K dispozícii majú ročné, mesačné a desaťdňové nálepky. Kúpiť si ich môžu na 1255 predajných miestach, dvoch hraničných priechodoch alebo na internetovej stránke dialnicnenalepky.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.