Andrej Danko: Odkaz Ľudovíta Štúra je potrebné nasledovať

Andrej Danko Foto: TASR/Pavel Neubauer

Liptovský Mikuláš 28. októbra (TASR) - Osobnosť Ľudovíta Štúra je nedocenená, vyjadril sa predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko počas dnešnej návštevy Liptovského Mikuláša. V deň narodenia Ľudovíta Štúra si prezrel expozíciu Múzea Janka Kráľa, Tatrín, predchodcu Matice slovenskej.

"Liptovský Mikuláš je jedno z miest, kde sa Štúrovci stretávali, kde rozvíjali svoju činnosť a myslím si, že je to jedno zo svätých miest slovenskej štátnosti," vysvetlil, prečo si vybral práve Liptovský Mikuláš.

V snahách Ľudovíta Štúra možno podľa neho nájsť veľkú nadčasovosť. Štúrov odkaz vidí v zachovaní si samostatnosti. "Po rôznych udalostiach, ktoré sa dejú v Európskej únii je dôležité si uvedomiť, že je potrebné zachovať si samostatné Slovensko. Aby Európska únia nerozhodovala napríklad o kvótach bez toho, aby na to mala kompetencie," vysvetlil s tým, že i keď je Slovensko samostatné, vzdáva sa svojich kompetencií práve pre Európsku úniu.

"Veľkým jeho odkazom je, aby sme sa nerúhali tomu, o čo oni bojovali, pretože nechceme predsa stratiť náš jazyk. Strácame veľa znakov štátu a nechceme, aby o nás raz rozhodoval Brusel," dodal Danko.

Dôležité je podľa predsedu SNS pripomínať si, čo všetko Štúr urobil pre slovenský národ. "Ľudovít Štúr je človek, bez ktorého by Slovensko asi neexistovalo, bez ktorého by sme nemali náš krásny materinský jazyk. Myslím si, že nie je docenený tak, ako by si zaslúžil," uviedol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.