Blattera vyšetruje FBI v súvislosti s úplatkárskym škandálom

Prezident FIFA Sepp Blatter Foto: TASR/AP

Londýn 7. decembra (TASR) - Odstupujúci prezident FIFA Sepp Blatter je pod drobnohľadom amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Ten údajne skúma jeho úlohu v úplatkárskom škandále za 100 miliónov dolárov z 90-tych rokov minulého storočia. V pondelok o tom informovala britská BBC.

Marketingová spoločnosť ISL mala v minulosti podplatiť viacerých funkcionárov, aby si zabezpečila televízne práva na významné futbalové turnaje. Do prípadu je zapletený niekdajší prezident FIFA Joao Havelange i člen exekutívy Ricardo Teixeira.

Brazílčan Havelange bol na čele organizácie v rokoch 1974 až 1998 a v liste píše o platbách, ktoré mal zinkasovať. Uviedol tiež, že Blatter mal "úplnú znalosť o všetkých aktivitách". List je súčasťou žiadosti FBI o spoluprácu so švajčiarskymi úradmi. Blatter obvinenia podľa BBC odmietol komentovať.

Blatter má momentálne pozastavenú činnosť zo strany etickej komisie FIFA. Tá ho v októbri na 90 dní zbavila funkcie pre podozrivú platbu, ktorá prišla na účet šéfovi Európskej futbalovej únie Michelovi Platinimu. Blatter prevod dvoch miliónov švajčiarskych frankov schválil, obaja však obvinenia z korupcie popreli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.