Gerasimov: Rusko podporuje ofenzívu opozičných síl v Sýrii

Ruský prezident Vladimír Putin (vľavo) a náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Vasilevič Gerasimov, archívne foto. Foto: TASR/AP

Moskva 14. decembra (TASR) - Ruské vzdušné sily vykonávajú denne v Sýrii desiatky náletov, ktorých cieľom je podpora pozemných operácií Sýrskej slobodnej armády (FSA), bojujúcej po boku vládnych síl proti islamským militantom, uviedol dnes podľa agentúry Reuters náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl generál Valerij Gerasimov.

Počet bojovníkov Sýrskej slobodnej armády, ktorí sú v súčasnosti na postupe v provinciách Homs, Hamá, Aleppo a Rakka, presahuje 5000 mužov, povedal Gerasimov na stretnutí so zahraničnými vojenskými atašé akreditovanými v Moskve.

"Počet týchto jednotiek Sýrskej slobodnej armády stále stúpa. Len na ich podporu vykonávajú ruské vzdušné sily 30-40 náletov denne. Zároveň im dodávajú zbrane a strelivo a poskytujú im materiálnu podporu," povedal Gerasimov a zopakoval tak vyhlásenie ruského prezidenta Vladimira Putina.

Šéf Kremľa totiž v piatok uviedol, že ruské letectvo poskytuje podporu nielen vládnym jednotkám, ale aj časti jednotiek FSA, ktorým takisto dodáva výzbroj, strelivo a ďalšie materiálne zabezpečenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.