Zlievareň Railway Casted Components sa dostala do konkurzu

Na snímke továreň akciovej spoločnosti Railway Casted Components (RCC) v Prakovciach, okres Gelnica. Foto: FOTO TASR - Oliver Ondráš

Bratislava 15. decembra (TASR) – Zlievareň Railway Casted Components na východe Slovenska, ktorá získala štátnu pomoc vo výške 10 miliónov eur, sa dostala do konkurzu. Vo svojom dnešnom vydaní o tom informujú Hospodárske noviny.

Denník uvádza, že spoločný podnik slovenskej Tatravagónky veľkopodnikateľa Alexeja Beljajeva a ruskej United Wagon Company doplatil na ruské sankcie v dôsledku jednostrannej orientácie na tento trh. Firme nepomohla ani reštrukturalizácia.

Fabrika, ktorú otvárali pred dvoma rokmi, zamestnáva štyri stovky zamestnancov. Podľa účtovnej uzávierky za minulý rok dosiahli celkové záväzky spoločnosti 28 miliónov eur. Noviny píšu, že medzi najväčších veriteľov patrí štátna Eximbanka, keď jej firma dlhovala na splátkach približne 11 miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.