Američania žiadajú kvôli Felixovej zmenu programu olympiády v Riu

Americká bežkyňa Allyson Felixová oslavuje víťazstvo vo finále v behu na 400 m na Majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu 27. augusta 2015. Foto: TASR/AP

New York 15. decembra (TASR) - Vedenie Americkej atletickej federácie požiadalo Medzinárodnú asociáciu atletických federácií (IAAF) o zmenu časového programu OH 2016 tak, aby sa šprintérska hviezda Allyson Felixová mohla v Riu usilovať o zisk medailí v behoch na 200 i 400 m. Aktuálne je finálový rozpis štvorstovky na programe v rovnakom súťažnom bloku ako rozbehy na polovičnej trati (15. augusta).

Felixová získala na OH 2012 v Londýne zlato na 200 m, z tejto disciplíny má i striebro z Atén 2004 a Pekingu 2008 a tri tituly majsterky sveta (2005, 2007 a 2009). Zároveň je aj úradujúcou majsterkou sveta na 400 m. "Allyson patrí k najúspešnejším atlétkam v histórii IAAF. Mala by jej preto byť daná šanca pokúsiť sa na jej štvrtej a zrejme poslednej olympiáde získať double. Taký výkon by olympijské hry vyšperkoval. Allyson i celý šport si zaslúžia, aby sme túto požiadavku vzniesli," citovala šéfa americkej federácie Maxa Siegela agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.