Tatranské lyžiarske strediská do Vianoc otvoria väčšinu zjazdoviek

Na snímke lyžovačka v stredisku Jasná - Nízke Tatry 5. decembra 2015. V pozadí snežné delá. Lyžiarsku sezónu otvorili v lyžiarskom stredisku v piatok 4. decembra. Foto: TASR/Branislav Račko

Vysoké Tatry 18. decembra (TASR) - Už oddnes pribúdajú lyžiarom nové kilometre zasnežených zjazdoviek, otvárajú sa trate v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese, ale aj na Chopku. "V najväčšom vysokotatranskom stredisku v Tatranskej Lomnici sa od soboty 19. decembra spúšťa úsek zo Skalnatého plesa. V prevádzke budú aj zjazdovky Generál, Čučoriedky Východ, Štart Východ, Štart Západ, spolu v dĺžke viac ako päť kilometrov," informovala hovorkyňa Tatry Mountain Resorts Zuzana Fabianová.

Počas vianočných sviatkov si lyžiari vo Vysokých Tatrách vychutnajú lyžovačku na 15 zjazdovkách a 14 kilometroch upravených tratí, v prevádzke bude aj 13 lanoviek a vlekov. Na Štrbskom Plese je oddnes otvorená zjazdovka Esíčko v celej svojej dĺžke. "Spolu so zjazdovkami Interski, Junior a Turistická budú k dispozícii štyri kilometre zjazdoviek, ale od utorka 22. decembra sa spúšťajú aj zjazdovky Solisko a Furkota. "Lyžiarov tak pred vianočnými sviatkami poteší najkrajšia tatranská lyžovačka v kompletne otvorenom lyžiarskom stredisku na Štrbskom Plese," upozornila Fabianová. Pre peších návštevníkov, ktorí chcú obdivovať krásu ľadu v Tatranskom ľadovom dóme je v polhodinových intervaloch v prevádzke pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok.

Prevádzkovatelia lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici sa pravidelne spolupodieľajú na organizovaní podujatia Betlehemské svetlo. Inak tomu nebude ani tento rok a v nedeľu 20. decembra v rámci odovzdávania betlehemskej štafety ho vynesú opäť skautmi až na Lomnický štít, do výšky 2634 metrov nad morom. "Poobede sa skauti presunú na Hrebienok, do Tatranského ľadového dómu, kam vnesú Betlehemské svetlo ako symbol pokoja a mieru," dodala Fabianová.

V Nízkych Tatrách sú podmienky na lyžovanie veľmi dobré až dobré. Na Chopku sa oddnes spúšťa celá zjazdovka č. 11 FIS Rovná hoľa – Záhradky. Lyžiari si tak užijú lyžovačku dohromady na viac ako 13 zjazdovkách všetkých náročností. Je na nich momentálne od 40 do 60 centimetrov snehu. V prevádzke bude počas nadchádzajúceho víkendu deväť lanoviek a vlekov. "Na severnej strane Chopku je naplánované po 25. decembri otvoriť všetky technicky zasnežované zjazdovky, teda sprístupniť lyžiarom viac ako 22 kilometrov trás," uzavrela Fabianová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.