Útočník z chemickej továrne pri francúzskom Lyone sa obesil v cele

Policajná eskort vedie Yassinea Salhiho 28. júna 2015 Foto: TASR/AP

Paríž 23. decembra (TASR) - Muža, ktorý začiatkom leta odrezal v chemickej továrni neďaleko francúzskeho mesta Lyon hlavu svojmu zamestnávateľovi, našli obeseného v cele. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na francúzsku agentúru AFP.

Správa väznice na parížskom predmestí Fleury-Mérogis uviedla, že Yassin Salhi (35) sa podľa predpokladov obesil počas noci.

Salhi (35) sa koncom júna priznal, že odrezal hlavu svojmu šéfovi a položil ju na plot továrne patriacej americkej chemickej spoločnosti Air Products vo francúzskej obci Saint-Quentin-Fallavier neďaleko Lyonu.

Salhiho neskôr chytili a spacifikovali, keď sa na uvedenom mieste pokúšal použiť nádoby s horľavými chemikáliami.

Salhi bol francúzskym úradom známy a polícia si o ňom v roku 2006 začala viesť záznamy pre podozrenie z napojenia na radikálnych islamistov, ale prípad v roku 2008 uzavrela.

Muž poprel islamistické motívy svojho útoku pri Lyone a vyhlásil, že násilia sa dopustil po konflikte so šéfom a kvôli problémom vo svojom manželstve.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.