Mení sa vedenie Slovak Telekomu

Na snímke Miroslav Majoroš. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 23. decembra (TASR) - Súčasný predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Skupiny Slovak Telekom Miroslav Majoroš odchádza z pozície generálneho riaditeľa k 31.12.2015. Naďalej bude pôsobiť na pozícii predsedu predstavenstva Skupiny Slovak Telekom.

Majoroš sa rozhodol prijať ponuku Deutsche Telekomu prevziať vedenie spoločnosti Telekom Romania ako jej generálny riaditeľ. Bol jedným z najdlhšie pôsobiacich generálnych riaditeľov v histórii Slovak Telekomu. Pod jeho vedením prešla spoločnosť niekoľkými transformačnými programami, uviedla v slovenskej premiére viaceré nové technológie (4G či VDSL). Bol zodpovedný aj za viaceré akvizičné procesy a do skupiny postupne zaradil tri dcérske spoločnosti s výbornými výsledkami (Zoznam a Zoznam Mobile, PosAm, DIGI Slovakia). Ako predseda predstavenstva a generálny riaditeľ úspešne dokončil integráciu firiem Slovak Telekom a T-Mobile Slovensko. Podieľal sa tiež na dokončení procesu privatizácie zvyšného štátneho podielu v ST.

Od 1. januára 2016 bude na pozícii generálneho riaditeľa Slovak Telekomu pôsobiť Milan Vašina, súčasný generálny riaditeľ T-Mobile Czech Republic. Zároveň bude generálnym riaditeľom v oboch spoločnostiach.

Vašina prišiel na Slovensko pôvodne v roku 2002, keď začal pracovať v spoločnosti EuroTel na poste riaditeľa marketingu a od marca 2007 bol generálnym riaditeľom T-Mobile Slovensko. Počas rokov 2009 a 2010 sa podieľal na integrácii Slovak Telekomu a T-Mobilu a po spojení firiem pôsobil ako výkonný riaditeľ pre marketing, predaj a služby zákazníkom. Od januára 2011 je generálnym riaditeľom T-Mobile Czech Republic.

TASR informoval Slovak Telekom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.