Adam Ďurica prežije radostné Vianoce

Na snímke spevák Adam Ďurica. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. decembra (TASR) – Spevák Adam Ďurica bude mať krásne vianočné sviatky. Ovenčený megahitmi Neľutujem a Mandolína absolvoval úspešné jesenné turné Mandolína Tour, za predaj albumu Mandolína získal platinovú platňu, prvú v jeho doterajšej speváckej dráhe. V tomto čase, keď sú mechanické hudobné nosiče na ústupe pred on-line možnosťami, je to mimoriadny úspech.

Album Mandolína vyšiel 19. júna, po necelých troch týždňoch bol zlatý. Adam bol milo prekvapený, zlatý album za predaj nosičov totiž nečakal. V decembri bol album už platinový. Nad takou situáciou Adam ani neuvažoval. „Je to najkrajší darček na Vianoce, ktorý som od fanúšikov mohol dostať,“ reagoval spevák.

„Nápad a ponuka na turné zo strany vydavateľstva Universal ma veľmi potešil, pretože sám by som to v takom štýle nedokázal, pri každom koncerte pracovalo so mnou 17 ľudí. Muzikant je tým živý, že hráva koncerty pre svojich fanúšikov a nič lepšie pre nich ani neviem urobiť, ako zahrať koncert v ich meste. Takže jesennému turné som sa veľmi potešil a som veľmi rád, že sme sa pustili do takého odvážneho kroku, že sme urobili desať koncertov po celom Slovensku. Niektorí sa na nás pozerali, či si toho neberieme trocha veľa. Ale všetky boli vypredané a pridávame ďalších sedem. Nič lepšie a krajšie sa mi nemohlo stať,“ dodal Adam.

„Bol to rok zlomový alebo prvý rok zberania úrody, v roku 2014 sa podarili hity Neľutujem a Mandolína a v roku 2015 to nabralo reálnu, to znamená koncertnú podobu. Čo som mohol najkrajšie zažiť je to, že ľudia si kupovali album, dotiahli to až na platinu, a hlavne si kupovali koncerty, ktoré vypredali. Nemôžem si nič lepšie predstaviť, do seba zapadli všetky ozubené kolieska, prepojenie medzi fanúšikmi a mnou je úplne pravé,“ hodnotil rok 2015 pre TASR.

Adam Ďurica (*1.11.1987) začínal ako spevák a basgitarista v skupinách Analógia a Storm. Bol účastníkom prvej série súťaže Slovensko hľadá Superstar, do finálovej časti však nepostúpil. V roku 2006 vydal debutový album Cukor a soľ. V roku 2008 vyšla kompilácia s názvom Mladá vlna, na ktorej mal Adam tri pesničky. V ankete Slávik bol objavom roka 2008, za rok 2009 skončil na piatom mieste. V októbri 2011 pridal druhý album Dávno zomrel rock'n'roll. Hitom leta 2014 bola pieseň Neľutujem, ktorá mu priniesla aj cenu OTO v kategórii spevák za rok 2014. V júni 2015 vydal album Mandolína.

Adam Ďurica vycestuje za fanúšikmi vo februári budúceho roku. Začína v Leviciach 9. februára, ďalšími mestami budú Lučenec (10.2.), Senica (11.2.), Komárno (12.2.), v Prahe sa predstaví 15. februára. Adam odohrá aj dva koncerty Mandolína špeciál 5. apríla v Košiciach a 7. apríla v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.