Na snímke zľava Brian Boyle, Andrej Sekera a Erik Condra v zápase Tampa Bay Lightning - Edmonton Oilers v piatok 9. januára 2015 v Edmontone. Foto: TASR/AP

New York 9. januára (TASR) - Úradujúci šampión hokejovej NHL Chicago Blackhawks vyhral v noci na sobotu na domácom ľade nad Buffalom 3:1 a natiahol víťaznú šnúru v zámorskej súťaži na šesť zápasov. V drese "jastrabov strelil prvý gól v profiligovej kariére nováčik Phillip Danault a hneď mal prívlastok víťazný. V zostave Chicaga ešte chýbal slovenský hokejista Richard Pánik. Marián Hossa odohral za Blackhawks 18:57 minúty, vyslal na súperovu bránku štyri strely a pripísal si dva plusové body.

Darilo sa Bostonu, ktorý vyhral na ľade New Jersey 4:1 aj vďaka asistencii slovenského obrancu Zdena Cháru. Tá bola už jeho pätnásta v sezóne. Kapitán Bruins odohral 22:44 minút a do štatistík si zapísal aj jeden mínusový bod. Pre "medveďov" to bolo jubilejné 3000. víťazstvo v základnej časti NHL.

Edmonton viedol doma nad Tampou Bay po dvoch tretinách 2:0, keď pri druhom góle dosiahol jedenástu asistenciu v ročníku slovenský obranca Andrej Sekera. Hostia ale v tretej tretine troma gólmi súboj otočili. Sekera strávil na ľade vyše 21 minút a zapísal si aj dva mínusové body.

výsledky:

NEW JERSEY DEVILS - BOSTON BRUINS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly:
32. Farnham (Gionta, Larsson) - 3. Vatrano (Miller), 25. Spooner (Seidenberg), 39. Hayes (CHÁRA, Beleskey), 47. Miller (Seidenberg, Spooner). Brankári: Schneider - Gustavsson, strely na bránku: 20:31, 16.514 divákov.

CAROLINA HURRICANES - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly:
17. J. Staal (Slavin, Versteeg), 35. Lindholm (Hanifin, Versteeg), 50. Terry (Skinner, Nash), 59. Lindholm (E. Staal, J. Staal) - 30. Dubinsky (Foligno, Johnson). Brankári: Ward - Forsberg, strely na bránku: 29:36, 14.241 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly:
15. Iginla (Soderberg, MacKinnon), 18. McLeod (Skille), 28. Landeskog (Soderberg, Comeau), 51. Barrie (Holden, Comeau), 60. Skille (Holden) - 3. Johansen (Ekholm, Ribeiro), 23. Ellis (Ekholm, Wilson), 37. Forsberg (Josi, Johansen). Brankári: Varlamov - Rinne, strely na bránku: 27:22, 17.680 divákov.

EDMONTON OILERS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Góly:
16. Schultz (Eberle), 24. Pouliot (Nugent-Hopkins, SEKERA) - 44. Kučerov (Hedman, Johnson), 55. Hedman, 56. Stamkos (Hedman, Namestnikov). Brankári: Talbot - Bishop, strely na bránku: 26:26, 16.839 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - BUFFALO SABRES 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly:
19. Hjalmarsson (Gustafsson, Toews), 56. Danault (Keith, Hjalmarsson), 60. Toews (Keith) - 52. O'Reilly (McGinn). Brankári: Crawford - Johnson, strely na bránku: 45:29, 22.142 divákov.

ANAHEIM DUCKS - ST. LOUIS BLUES 4:3 pp a sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly:
3. Kesler (Silfverberg, Hagelin), 37. Perry (Getzlaf, Manson), 45. Kesler (Silfverberg, Lindholm), rozh. nájazd: Getzlaf - 23. Reaves (Berglund, Edmundson), 28. Brouwer (Edmundson), 37. Fabbri (Pietrangelo). Brankári: Gibson - Allen (Elliott), strely na bránku: 39:28, 16.250 divákov.

Slováci v akcii:
Marián Hossa (Chicago) 18:57 0 0 0 2 4 0
Andrej Sekera (Edmonton) 21:08 0 1 1 -2 0 0
Zdeno Chára (Boston) 22:44 0 1 1 -1 0 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR