Drogového bosa Guzmána previezli späť do väznice Antiplano

Na sníme aktuálna fotografia drogového bossa Joaquína Guzmána pred jeho útekom z väznice v mexickom meste Almoloya. Foto: TASR/AP

Mexiko 9. januára (TASR) - Mexická generálna prokurátorka Arely Gómezová dnes oznámila, že narkobarón Joaquín "El Chapo" Guzmán bol prevezený späť väznice Antiplano - toho istého nápravného zariadenia s maximálnym stupňom stráženia, z ktorého vlani 11. júla ušiel tunelom dômyselne prekopaným do sprchy vo svojej cele.

Guzmána zadržali v piatok nadránom príslušníci mexickej námornej pechoty v západomexickom pobrežnom meste Los Mochis, ktoré leží v jeho rodnom štáte Sinaloa.

Prokurátorka uviedla, že Guzmána sa podarilo vypátrať a vystopovať sčasti aj preto, že plánoval nakrútiť životopisný film o svojom úteku. Jeho ľudia boli totiž v kontakte s hercami a producentmi, ktorí zaviedli zodpovedné úrady do domu, kde sa drogový bos prezývaný El Chapo (Krpec) ukrýval, vysvetlila televízna stanica NBC News.

Gómezová hovorila v noci nadnes na letisku v mexickej metropole, kde námorná pechota predviedla narkobaróna pred novinárov. Guzmána potom naložili do vrtuľníka námorných síl a odviezli nazad do väznice Antiplano.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.