Skip to content

Dnešný dátum:

pondelok, 19 januára, 2026
Menu

O švajčiarske hodinky je už menší záujem

26 januára, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Zürich 26. januára (TASR) – Export hodiniek, ktoré sú jedným z kľúčových vývozných artiklov švajčiarskej ekonomiky, vlani v decembri klesol. Prispel k tomu najmä slabý dopyt v Hongkongu a tiež menší záujem o švajčiarske hodinky v USA. Uviedla to dnes Federácia švajčiarskych výrobcov hodiniek. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa údajov federácie sa hodnota exportu hodiniek v poslednom mesiaci 2015 znížila medziročne o 3,8 % na 1,7 miliardy švajčiarskych frankov (1,55 miliardy eur).

Spomedzi hlavných trhov pre švajčiarskych hodinárov najviac klesol vývoz hodiniek do Hongkongu, medziročne o 21,1 %. Ale aj v USA sa dopyt po hodinkách zo Švajčiarska vlani v decembri znížil o 5,5 %.

Na druhej strane, export hodiniek do Číny v poslednom mesiaci minulého roka vzrástol o 5,5 %. Dôvodom však bol nízky porovnávací základ, keďže v decembri 2014 sa tento vývoz znížil.

Dobré výsledky zaznamenali švajčiarski hodinári v Británii. Vývoz ich hodiniek do Spojeného kráľovstva v decembri vzrástol až o 25,9 %.

Za celý rok minulý sa celkový export švajčiarskych hodiniek znížil 3,3 % na 21,5 miliardy CHF.

(1 EUR = 1,0981 CHF)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia