Začal sa veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 28. januára (TASR) - Viac ako 340 vystavovateľov z 18 krajín sveta sa zúčastňuje na tohtoročnom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour, ktorý sa začal dnes v areáli bratislavskej Incheby.

Na veľtrhu prezentujú svoje ponuky vystavovatelia z Bosny a a Hercegoviny, Brazílie, Bulharska, Česka, Čiernej Hory, Dominikánskej republiky, Chorvátska, Indie, Maďarska, Maroka, Poľska, Rakúska, Slovinska, Srbska, Talianska, Tuniska, Turecka a Slovenska. Návštevníci majú možnosť porovnať nielen ponuku viac ako 40 cestovných kancelárií, ale inšpiráciu na cesty môžu čerpať aj prostredníctvom zastúpenia jednotlivých krajín, regiónov, miest, obcí, organizácií cestovného ruchu i spoločností, ktoré podnikajú v cestovnom ruchu.

Hlavným partnerom cestovateľského veľtrhu je už tretíkrát región z Českej republiky, Moravskoslezský kraj, ktorý ponúka množstvo tipov ako stráviť dovolenku. Tento rok je expozícia kraja zameraná na industriálne pamiatky regiónu v prepojení s prírodou. Návštevníci sa dozvedia viac o jeho šiestich turistických oblastiach a o aktuálnej ponuke turistických produktov na zimu, ale aj na jarnú a letnú sezónu.

Českej republike patrí aj ďalšia významná pozícia na veľtrhu. Miesto čestného hosťa ITF Slovakiatour získal Jihomoravský kraj, ktorý patrí k turisticky najatraktívnejším regiónom Česka i Európy. V tesnom susedstve sa tu vyskytujú hneď štyri pamiatky zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Slovensko na veľtrhu predstavuje všetky svoje významné turistické destinácie. Veľká pozornosť je venovaná kúpeľníctvu, ktoré má na Slovensku dlhú tradíciu. Slovenské kúpele si pre záujemcov prichystali zaujímavé ukážky kúpeľných procedúr, ktoré navodia relaxačnú atmosféru.

Veľtrh cestovného ruchu sprevádza najväčšia výstava zameraná na šport na Slovensku, Wellness a Fitness. Novinky z tejto oblasti, ponuka funkčného oblečenia a doplnkov na šport či strojov na cvičenie, podporujú rozvoj zdravého a aktívneho životného štýlu. Zaujímavosťou sú ukážky piatich fáz cvičenia v ženskom fitnescentre FitCurves, do ktorých sa návštevníci priamo na výstave budú môcť zapojiť.

Výstava Poľovníctvo a Oddych zaujme nielen profesionálnych poľovníkov, ale aj poľovníckych nadšencov a všetkých, ktorí radi trávia svoj voľný čas v prírode. Výstava prináša nielen široký sortiment oblečenia a vybavenia do terénu. Pripravený je aj tematický sprievodný program – prezentácia poľovníckych signálov, ukážky vábenia zveri a napodobňovanie hlasových prejavov vtákov a cicavcov, prezentácia Slovenského klubu sokoliarov a mnohé ďalšie.

V sobotu sa v rámci výstavy uskutoční Slovensko-český poľovnícky deň, počas ktorého sa návštevníci dozvedia viac o poľovníckych zvyklostiach v týchto krajinách. Atmosféru doladí česká poľovnícka hudba, ale napríklad aj predstavenie capoeiry, čo je komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom.

Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné výstavy sú otvorené od 28. do 31. januára. Prvý deň a druhý deň do 13.00 h je vyhradený pre odbornú verejnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.