Divadlo Nová scéna uvedie komornú verziu operety Gróf z Luxemburgu

Ilustračná foto Foto: TASR

Bratislava 29.1.2016 - Bratislavské Divadlo Nová scéna v spolupráci s Teatro Colorato Bratislava uvedie dnes o 19.30 v Štúdiu Olympia premiéru veselej klasickej operety Franza Lehára Gróf z Luxemburgu. Operetné dielo z prostredia romantického Paríža v atraktívnom divadelnom šate režijne pripravil Peter Weinciller.

"Diváci sa môžu tešiť na 'chrumkavú' a vtipnú inscenáciu plnú skvelých speváckych i hereckých výkonov. Je to taký malý návrat operetného žánru na javisko Novej scény, ktorý bol kedysi jej každodennou súčasťou," uviedol pre médiá režisér Peter Weinciller. Na premiéry (druhá bude 4. februára) sa podľa vlastných slov veľmi teší dirigent Daniel Simandl. "Máme skvelý tím talentovaných mladých operných interpretov spolu s ich staršími ostrieľanými kolegami. Diváci si budú môcť vychutnať páčivé, uchu lahodiace lehárovské melódie v podaní živého komorného orchestra šarmantných dám s názvom The Ladies Ensemble."

Choreograf Martin Goga, ktorý aktuálne žije v New Yorku, sa na margo novej inscenácie vyjadril: "Snažili sme sa harmonicky vyvážiť všetky zložky tohto hudobno-dramatického diela. Aby pohyb, tanec, spev i herectvo boli v rovnováhe, aby žiadna časť javiskovej syntézy príliš netrčala - alebo naopak - nezaostávala."

Dej operety z roku 1909, ktorej tvorcovia novej inscenácie dali komornú podobu, zavedie divákov do karnevalového Paríža. V jeho virvare a dobrej nálade je hlavným aktérom zábavy Gróf z Luxemburgu, ktorého vrecká sú však prázdne a hýriť bez peňazí sa nedá. Vyrieši to zmluva o tajnom sobáši? Čo napokon zvíťazí v závoji operetných melódií? Budú to peniaze alebo láska?

Libreto a texty piesní podľa nemeckého originálu napísali Peter Petiška a Tomáš Janovic. Pod dramaturgiu sa podpísal a o úpravu textu postaral Juraj Fotul. Účinkujú Pavol Oravec, Blanka Jílková, Marianna Gelenekyová/Lenka Jombíková, Tomáš Dedič, Igor Šimeg, Miroslava Marčeková a Juraj Vodila.

TASR informovala PR manažérka Divadla Nová scéna Zuzana Šebestová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.