Bojnický zámok bude patriť zamilovaným, príbeh povie aj gróf Pálfi

Bojnický zámok Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 1. februára (TASR) - Romantické nočné prehliadky pri príležitosti sviatku svätého Valentína pripravilo pre návštevníkov Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice. Prejsť sa komnatami zámku pri svetle sviečok a vypočuť si príbehy o láske budú môcť 12. a 13. februára. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka SNM-Múzea Bojnice Petra Gordíková.

"Romantickými komnatami Bojnického zámku prevedú návštevníkov lektori v dobových kostýmoch, ktorých výklad bude doplnený o zamilované príbehy vyrozprávané zámockými duchmi. Chýbať nebude ani ľúbostný príbeh grófa Pálfiho zakončený svadbou pod ochrannými krídlami svätého Valentína," priblížila Gordíková.

Spresnila, že návštevníci sa oboznámia s príbehmi o láske naplnenej, nenaplnenej i láske stále hľadanej. "Tú svoju budú môcť posvätiť valentínskym zväzkom manželským a spečatiť certifikátom vernosti," dodala.

Valentínske nočné prehliadky sa budú konať od 18.00 h do 20.00 h. Múzeum upozorňuje záujemcov, že vstupenky na romantickú nočnú prehliadku si musia vopred zarezervovať elektronickou formou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.