Najzamestnávateľ 2015 je spoločnosť Volkswagen Slovakia

Na archívnej snímke výrobné linky stupavskej nástrojárne VW Slovakia v Stupave Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 1. februára (TASR) - Absolútnym víťazom ankety Najzamestnávateľ 2015, ktorú vyhlasuje spoločnosť Profesia, sa stal Volkswagen Slovakia. VW SK oslovil hlasujúcich najmä silnou značkou, pracovnou istotou, dlhodobou tradíciou firmy, a tiež platovým ohodnotením a benefitmi. Volkswagen bol TOP jednotkou najmä u ľudí vo veku od 35 do 45 rokov a rovnako ho vnímajú zamestnaní i nezamestnaní hlasujúci.

Vo štvrtom ročníku prieskumu Najzamestnávateľ hlasovalo 14.203 respondentov, ktorí si vyberali najlepšieho zamestnávateľa spomedzi 87 firiem z ôsmich kategórií. Respondenti si najprv zvolili oblasť, v akej by chceli pracovať, a následne z firiem v danej oblasti zvolili pre seba najatraktívnejšieho zamestnávateľa.

Na 2. mieste skončila spoločnosť Google Slovakia, na ktorej respondenti oceňovali silnú značku, možnosť realizácie a tvorivosti, a tiež platové ohodnotenie a benefity. Google sa stal aj víťazom v kategórii IT/Telekomunikácie. Vysoko oceňovaný je v skupine ľudí vo veku 25 až 43 rokov.

Na 3. mieste skončila spoločnosť Pelicantravel.com, ktorá sa zároveň stala víťazom v kategórii Cestovný ruch, hoteliérstvo a gastronómia. Okrem toho, že ľudia na spoločnosti oceňujú najmä zaujímavú pracovnú náplň, dobré meno a kvalitné služby, TOP jednotkou sa stala najmä pre ľudí v Bratislavskom kraji, a tiež u živnostníkov.

10 Najzamestnavateľov 2015

1. Volkswagen Slovakia, a.s.
2. Google
3. pelicantravel.com s.r.o.
4. Grand Hotel Kempinski High Tatras
5. dm drogerie markt, s. r. o.
6. DHL Express
7. Rozhlas a televízia Slovenska
8. Tatry mountain resorts, a.s.
9. Kia Motors Slovakia s.r.o.
10. ESET spol. s r.o.

TASR informovala spoločnosť Profesia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.