Farmári nehovoria o problémoch, ktoré môže spôsobiť teplejšia zima

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 3. februára (TASR) - Slovenskí farmári zatiaľ nehovoria o problémoch, ktoré by mohla spôsobovať teplejšia zima. Uviedla to pre TASR hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

Porasty sú podľa nej v dobrej kondícii, napríklad v oblasti Topoľčian alebo Trnavy. "Tamojší poľnohospodári hovoria, že pomaly už vzchádzajú aj tie porasty, ktoré pred zimou nevzišli. Tie, ktoré boli zasiate v optimálnom agrotechnickom termíne, sú v dobrom stave," priblížila.

Situácia v nasledujúcich týždňoch bude podľa Holéciovej závisieť od toho, aký bude ďalší vývoj počasia. "Ak by prišli náhle mrazy bez snehovej pokrývky (holomrazy), mohli by poškodiť zasiate oziminy a aj repku," upozornila.

"Poľnohospodári z topoľčianskeho regiónu naznačujú, že porasty môžu mať menej zimnej vlahy, a to môže mať dosah na ďalšiu vegetáciu v jarných mesiacoch," dodala hovorkyňa SPPK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.