V procese s Jánom T. vypovedali dvaja svedkovia

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Pezinok 3. februára (TASR) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku dnes pokračovalo pojednávanie s bývalým príslušníkom francúzskej cudzineckej légie Jánom T. a ďalšími dvoma obžalovanými Mikulášom B. a Marcelom M.

Podľa obžaloby sa mali najneskôr od roku 2015 spolčiť za účelom usmrtenia jednej konateľky košickej spoločnosti, ktorá bola prekážkou pre ich podnikateľské aktivity. Trio je obžalované z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy a z obzvlášť závažného zločinu podvodu. Trestný čin podvodu sa týka prevodu nehnuteľností podnikateľky na iné osoby.

Na hlavnom pojednávaní dnes okrem iného vypovedali aj dvaja svedkovia.

V prvom prípade išlo o bývalú advokátku, ktorá pre obžalovaného Marcela M. podľa jej vlastných slov niekoľko rokov pripravovala rôzne zmluvy. O samotnom prípade, z ktorého je trio obžalované, sa mala dozvedieť, až keď k nej do kancelárie prišla polícia. "Zablokovali mi počítač a povedali, čo sa deje. Bola som prekvapená," uviedla svedkyňa. Zdôraznila, že s obžalovaným Marcelom M. nikdy neriešila nič, čo by súviselo so skutkom, z ktorého je obžalovaný. Obžalovaného Jána T. videla len párkrát, obžalovaného Mikuláša B. vraj vôbec nepozná.

Výpoveď druhej svedkyne sa týkala najmä obžalovaného Mikuláša B. Spoznať sa mali prostredníctvom kamarátov minulý rok. Podľa jej výpovede ju mal raz obžalovaný poprosiť, aby odniesla nejaké dokumenty na kataster. Obžalovaný jej tvrdil, že on sám to urobiť nemôže, nakoľko sa musí starať o chorého starého otca. Dievčina dokumenty odniesla, ich obsah však bližšie nepoznala. Obžalovaného Jána T. mala vidieť len jedenkrát, obžalovaného Marcela M. nepoznala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.