Bratislavské Staré Mesto začína viac kontrolovať vjazd áut do centra

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 3. februára (TASR) - Nepovolených vjazdov a stojacich áut v historickom centre Bratislavy by malo ubudnúť. Tvrdí to mestská časť Staré Mesto. Jej starosta Radoslav Števčík totiž vydal rozhodnutie, ktoré precizuje podmienky vjazdov a parkovania v pešej zóne. Platí od februára, informovala TASR hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková.

"Nariadenie sa týka obyvateľov pešej zóny, podnikateľov v historickej časti a zásobovania. V tejto súvislosti sa zvýšia kompetencie inšpektorov verejného poriadku, ktorí budú kontrolovať platnosť povolení a dodržiavanie ich rozsahu," vysvetlila Gubková s tým, že intenzívnejšie kontroly prisľúbila aj mestská polícia.

Ak policajti či inšpektor podľa hovorkyne zistia, že vodič oprávnenie na vjazd zneužíva či sa prekračuje jeho rozsah, spíšu o tom záznam. "Miestny úrad potom držiteľa oprávnenia vyzve, aby od konania upustil a upozorní ho, že pri opakovanom zistení bude vyzvaný k vráteniu oprávnenia," uviedla Gubková.

Ak potom držiteľ oprávnenie nevráti v lehote, jeho evidenčné číslo auta vyškrtnú zo zoznamu vozidiel s evidovaným povolením vjazdu. "Držiteľovi, ktorému bolo opatrenie odňaté, alebo ktorý bol vyzvaný na jeho vrátenie, je mestská časť oprávnená v príslušnom zdaňovacom období už oprávnenie nevydať," dodala Gubková.

Povolenia na vjazd a parkovanie v pešej zóne vydáva Centrum služieb občanom na Vajanského nábreží.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.