Prešovskí mladí hádzanári nahradili skúsených a ukázali potenciál

Na snímke vľavo Radovan Pekár (Prešov) s trofejou víťaza Slovenského pohára 2015/2016, uprostred viceprezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Palša a vpravo prezident SZH Ján Holeša po odvete finále Slovenského pohára hádzanárov Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec v Prešove 3. februára 2016. Foto: TASR - Milan Kapusta

Prešov 4. februára (TASR) - Po prvom finálovom zápase Slovenského pohára v hádzanej mužov sa zdalo, že sa zrodí prekvapenie. Hráči Sporty Hlohovec zdolali rozdielom šiestich gólov favorizovaný Tatran Prešov a pred odvetou mali nádejnú východiskovú pozíciu. Hlohovec však do menoslovu víťazov Slovenského pohára nepribudol, keďže Prešovčania odvetu zvládli na výbornú a do klubovej vitríny získali jubilejnú 20. trofej za víťazstvo v SP.

Prešovčania to pred odvetou vôbec nemali jednoduché. Z tímu v nedávnom období odišlo niekoľko skúsených hráčov, v odvete nemohol hrať potrestaný pivot Kopčo a tréner Trtík musel do dôležitého zápasu zaradiť viacero mladíkov. Ani šesťgólové manko nebolo najmenšie, no Prešovčania situáciu zvládli ideálne. Po celý zápas boli lepším tímom a po tom, čo v 38. minúte viedli o potrebných 6 gólov, už na ihrisku dominovali.

Hráčov Hlohovca, ktorí na prvý pohárový triumf nedosiahli, prehra veľmi mrzela. "Na to, aký dôležitý to bol zápas, sme spravili veľmi veľa chýb. Nehrali sme dobre, nemali sme dobrú ani streľbu. Hoci Prešov hral bez niekoľkých hráčov, ťažko sa proti nim dobieha strata, ktorú sme mali v druhom polčase," poznamenala spojka Hlohovca Vladimír Guzy, ktorý v minulosti pôsobil práve v Prešove.

Prešovčania si v odvete verili a šancu na zisk jubilejného desiateho titulu v Slovenskom pohári v rade si nechceli nechať ujsť. "V pohároch, aj v iných zápasoch som zažil, že sa dajú otočiť aj ďaleko nepriaznivejšie výsledky ako prehra v prvom zápase o šesť gólov. Verím aj hráčom, ktorí odhlásili odchod z tímu, že ukážu charakter a predvedú disciplinovaný výkon," uviedol ešte pred odvetným zápasom tréner Rastislav Trtík. Jeho želania sa do bodky naplnili. Skúsený krídelník Radoslav Antl, ktorý je už hráčom maďarského Egeru, strelil tri góly a s prešovským dresom sa rozlúčil ziskom cennej trofeje.

Trénera však potešili aj ďalší hráči, najmä mladí, ktorí ukázali túžbu po mieste v základnej zostave. "Mladí hráči ako Boris Rešovský, Tibor Tribus alebo krídelník Martin Kríž išli v duchu filozofie, ktorú postavil tréner. Ukázali, že na to majú a dokážu plnohodnotne hrať zápasy a zároveň podporiť tím, ktorý je oslabený absenciami skúsených hráčov," poznamenal pre TASR generálny manažér Tatrana Branko Benko.

Po víťazstve v Slovenskom pohári a účinkovaní v Lige majstrov budú prešovskí hádzanári bojovať už "iba" na dvoch frontoch - v nadnárodnej SEHA lige a v slovenskej extralige. V najvyššej domácej súťaži s najbližšie predstavia 10. februára na palubovke Hlohovca. Ešte predtým nastúpia v sobotu 6. februára na domácej palubovke proti bieloruskému tímu Meškov Brest v rámci SEHA ligy. Zostava, ktorá úspešne otočila vývoj finálového dvojzápasu by sa veľmi meniť nemala. "Myslím si, že našim mladým hráčom tréner môže a vlastne aj musí dať dôveru, pretože už nemáme nikoho ďalšieho na striedanie. Aj proti Brestu sa predstavia viacerí naši mladíci," dodal Benko.

O prešovskom klube sa v novom roku hovorí najmä v súvislosti s odchodmi viacerých hráčov. Alexander Radčenko s Andrejom Petrom sú už na hosťovaní v maďarskom tíme Eger SBS Eszterházy, s ktorým sa pokúsia zachovať klubu najvyššiu súťaž. Do rovnakého klubu si to namieril aj Antl. V Katare bol Oliver Rábek, no ten sa vrátil do Prešova po tom, čo v klube Al Rayyan neprešiel testami fyzickej pripravenosti. "Spomínané odchody berieme ako konečný stav, no úplne vylúčiť nemôžeme ani ďalšie zmeny. Koniec prestupového obdobia je posledný februárový deň," uviedol generálny manažér Branko Benko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.