Skip to content

Dnešný dátum:

utorok, 3 marca, 2026
Menu

RUSKÉ MÉDIÁ: Slovensko vyzvalo na zrušenie protiruských sankcií

24 februára, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (294 slov)
Robert Fico Foto: TASR – Henrich Mišovič

Moskva 24. februára (TASR) – Slovensko vyhlásilo, že je nevyhnutné čo najrýchlejšie zrušiť sankcie proti Ruskej federácii, ktoré Západ zaviedol v súvislosti so situáciou na Ukrajine, píšu ruské médiá s odvolaním sa na agentúru Bloomberg.

Predseda slovenskej vlády Robert Fico podľa spravodajského servera Vesti.ru zdôraznil, že je nevyhnutné dosiahnuť, aby sa Rusko a USA dohodli, lebo inak sa ukrajinský konflikt nikdy neskončí.

Podľa denníka Izvestija Fico konštatoval, že vinu za konflikt v Donbase nie je možné pripisovať len Rusku. Slovenský ministerský predseda označil obmedzujúce opatrenia voči Ruskej federácii za nonsens: „Čím skôr budú zrušené, tým lepšie,“ citovali ho Izvestija.

Fico zastáva názor, že na vyriešenie ukrajinskej krízy je nevyhnutný rovnoprávny dialóg medzi Ruskom a Západom – inak sa stabilita na Ukrajine nikdy nedosiahne.

Webová stránka Izvestií ďalej pripomenula, že slovenský premiér už viackrát prišiel s podobnými výzvami. Napríklad vlani v júni povedal, že sankcie voči Rusku treba zrušiť, pretože škodia Európskej únii i Ruskej federácii.

Za rozmrazenie vzťahov Ruska a Európskej únie vystupuje aj predseda talianskej vlády Matteo Renzi. Podľa neho je nevyhnutné dôsledne plniť dohody z Minska.

„Ak sa budú dodržiavať, som presvedčený, že potom sa objavia všetky podmienky na zrušenie sankcií. Nie je to jednoduché, ale plne dosiahnuteľné. A Taliansko ide práve tým smerom,“ citoval premiéra Renziho portál Vesti.ru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia