Sudca poslal 13 obvinených takáčovcov do väzby, podali sťažnosť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Bystrica 5. mája (TASR) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici zobral obvinených 13 takáčovcov do väzby. Urobil tak preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. Informáciu TASR dnes potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal voči rozhodnutiu sťažnosť, keďže pre obvinených žiadal aj útekovú väzbu. Sťažnosť podali aj muži, ktorí zo súdu išli rovno za mreže. Ako Kudjáková dodala, rozhodovať tak bude Najvyšší súd SR.

Takáčovcov zadržala Národná kriminálna agentúra počas razie v Bratislave a okolí. Na ŠTS ich priviedla eskorta kukláčov v stredu (4.5.) popoludní. Sudca rozhodoval o ich vzatí do väzby do neskorých nočných hodín.

Ako informovala v spravodajstve televízia TA3, obvinení sú stíhaní pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných trestných činov ako vydieranie či poškodzovanie cudzej veci.

Medzi 13 mužmi je i vyššie postavený člen takáčovcov Richard B., prezývaný Kofola, ktorý čelí obžalobe v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej zločineckej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.