V Rusku zápasia s lesnými požiarmi v 35 regiónoch

Ilustračné foto. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Moskva 5. mája (TASR) - V súvislosti s rizikom vypuknutia a šírenia lesných požiarov vyhlásili v 35 regiónoch Ruska osobitný protipožiarny režim. Federálny úrad ochrany lesov označil za rizikové 77 regiónov krajiny.

Informovala o tom dnes agentúra TASS s tým, že na ruskom území evidujú momentálne 45 lesných požiarov, ktoré zachvátili plochu s rozlohou 5900 hektárov.

Najrozsiahlejšie sú požiare v Sibírskom federálnom okruhu - v Altajskom a Zabajkalskom kraji, v Tomskej, Omskej, Irkutskej a Novosibirskej oblasti a v Buriatskej republike.

Riziko, že požiare sa rozšíria, zvyšujú vysoké teploty vzduchu a sucho. Podľa agentúry RIA Novosti sa plocha, ktorú zachvátili požiare v oblasti Sibíri, neustále zväčšuje.

Lesné porasty horia aj v Amurskej oblasti, Krasnojarskom kraji, Tuvianskej republike a vo Sverdlovskej a Vologodskej oblasti.

Agentúra TASS pripomenula, že vlani horeli lesy v Zabajkalsku už od marca a uhasiť sa ich podarilo až v auguste. Oheň vtedy napáchal škody za 430 miliónov rubľov. Zhorelo 3,6 miliónov kubických metrov lesa a zničených bolo 174 domov. O život prišlo desať ľudí a ďalších 48 ich bolo zranených. Bez strechy nad hlavou sa ocitlo 562 osôb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.