Nitriansku dôchodkyňu okradol o úspory fiktívny vnuk

Na snímke eurobankovky v hodnote desať euro. (AP Photo/dpa/OLIVER BERG) Foto: TASR - dpa/OLIVER BERG

Nitra 6. mája (TASR) – Ďalšie dve dôchodkyne v Nitrianskom kraji prišli o svoje finančné úspory. Podvodníci ich o ne pripravili už klasickými spôsobmi, po telefonáte fiktívneho vnuka a údajným vrátením preplatku za elektrinu, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

V stredu 4. mája zazvonil v dome v Nitre telefón. Fiktívny vnuk pýtal od starej mamy peniaze, ktoré potrebuje k podpisu zmluvy. Žena vzala do obálky 5000 eur, autobusom sa dopravila do nitrianskej nemocnice, kde v bufete odovzdala peniaze neznámemu mužovi. Ten jej dal mobilný telefón, v ktorom sa ozval mužský hlas, ktorý sa predstavil menom jej skutočného vnuka a povedal jej, že peniaze pokojne môže odovzdať. "Keď pani zistila, že jej skutočný vnuk žiadne peniaze od nej nežiadal, ani nikoho nekontaktoval, zavolala políciu," povedala Čuháková. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin podvodu.

V druhom prípade bola obeťou 85-ročná žena z okresu Nové Zámky. Na pozemok jej domu vnikol neznámy muž, ktorý tvrdil, že prišiel vrátiť preplatok za elektrinu. Pri manipulácii s peniazmi požiadal o rozmenenie bankovky v nominálnej hodnote 500 eur. "Pani ho zaviedla do letnej kuchyne, kde mala uložené peniaze. Keď páchateľ objavil skrýšu, usiloval sa k nej dostať. Domácej panej dal do ruky mobilný telefón a poslal ju do domu, kde mala mobil držať pri zásuvke, pokiaľ nepípne. Po chvíli si muž zobral mobil a odišiel," skonštatovala Čuháková. Až po jeho odchode žena spozorovala, že jej z obálky chýba tisíc eur. Aj v tomto prípade polícia po páchateľovi pátra a vedie trestné stíhanie pre zločin porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.