Počet obetí zosuvov pôdy na Srí Lanke stúpol na najmenej 58

Muž tlačí na matraci staršiu ženu a dievča po zaplavenej ulici v Colombe 17. mája 2016 po silných dažďoch. Srílanskí záchranári pátrajú po viac ako 200 rodinách, ktoré zostali nezvestné po ničivých zosuvoch pôdy vyvolaných intenzívnymi dažďami. Foto: TASR/AP

Kolombo 20. mája (TASR) - Na najmenej 58 stúpol počet obetí na životoch, ktoré si v uplynulých dňoch vyžiadali prívalové dažde a zosuvy pôdy na Srí Lanke. S odvolaním sa na vyhlásenia tamojších úradov o tom dnes informovala agentúra AP.

Len v srílanskej metropole Kolombo zaplavila voda tisíce obydlí, v dôsledku čoho sa bez strechy nad hlavou ocitli desaťtisíce ľudí. Mnohí obyvatelia hlavného mesta vyliezli pre záplavy na strechy svojich domov, kde čakali na pomoc. Voda na niektorých miestach dosahovala až 3,5 metra.

V metropole zasahovali stovky záchranných člnov. Chorých a starých ľudí prevážali do prístreškov, prípadne nemocníc. Ostatným nosili jedlo a balenú vodu. V zaplavených oblastiach úrady odstavili elektrinu, aby predišli ďalším nehodám.

Od pondelka zahynulo podľa oficiálnych údajov prinajmenšom 58 ľudí. Niektorí sa utopili, iných zasiahli blesky či padajúce stromy, alebo zomreli pri zosuvoch pôdy.

V okrese Kegalle v strednej časti Srí Lanky zase vojaci pátrajú po stovkách ľudí. Tí zostali nezvestní po ničivých zosuvoch pôdy, ktoré tam v noci na stredu celkom zavalili tri dediny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.