MV SR si chce prenajať 50 áut luxusnej triedy

Budova MO SR. Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 25. mája (TASR) – Ministerstvo vnútra (MV) SR si chce na jeden rok prenajať zhruba 50 osobných automobilov luxusnej triedy s následnou možnosťou ich odkúpenia za 4 milióny eur. Informáciu o výsledku verejného obstarávania dnes zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Predmetom zákazky je podľa ÚVO ročný prenájom cca 50 kusov osobných automobilov luxusnej triedy so zvláštnym doplnkovým príslušenstvom a výbavou, voliteľným doplnkovým príslušenstvom a výbavou s následnou možnosťou ich odkúpenia po ročnom prenájme, dodávka najviac používaných originálnych náhradných dielov a súvisiace služby (záručný servis a údržba a oprava predmetných automobilov nespadajúca do záruky).

Celkovú hodnotu obstarávania vyčíslili na štyri milióny eur.

Zákazku podľa informácií na stránke ÚVO získali Group M, a. s., RIJA - Bavaria, s.r.o., a Porsche Slovakia, spol. s r.o.

"Ide o prenájom vozidiel v súvislosti so zabezpečením slovenského predsedníctva v Rade EÚ a presunmi zahraničných hostí, ktorí sa počas nášho predsedníctva zúčastnia na rôznych akciách na Slovensku. Ministerstvo si do zmluvy dalo aj klauzulu, že bude mať možnosť tieto vozidlá v prípade záujmu odkúpiť. Možnosť, ale nie povinnosť," uviedol v novembri minulého roka hovorca MV SR Petar Lazarov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.