Opozičnú novelu zákona o diaľničnej známke poslanci neodobrili

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 25. mája (TASR) - Zmeny v súvislosti s elektronickou diaľničnou známkou z dielne opozičnej SaS poslanci Národnej rady (NR) SR pri dnešnom hlasovaní neodobrili.

Predkladatelia chceli v novele znížiť pokuty za jazdu po spoplatnených cestách bez platnej elektronickej diaľničnej známky, a to zo súčasných 300 eur na 50 alebo 100 eur. Ak by vodič pokutu uhradil do 30 dní, bola by vo výške 50 eur, inak 100 eur.

Poslanci pritom zároveň chceli skrátiť dobu na uloženie pokuty zo súčasných dvoch rokov na jeden mesiac. Súčasne chceli zaviesť do praxe možnosť kúpiť si diaľničnú známku na ľubovoľný počet dní, najviac však na 365 dní.

Liberáli chceli v novele tiež vyriešiť problém s doterajším kumulovaním pokút u vodičov. Aktuálne totiž môže motorista dostať pokutu za každý deň jazdy bez platnej diaľničnej známky. Niektorým vodičom sa tak mohli nazbierať sankcie v tisícoch eur. SaS preto navrhovala, aby sa tieto kumulatívne pokuty nahradili jednou.

Novelu zákona o diaľničnej známke však pripravilo aj ministerstvo dopravy pod vedením Romana Brecelyho (nominant #Siete). Dnes ju odobrila vláda. Brecely napríklad v novele navrhuje zníženie pokút z 300 eur na 150 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.