Skip to content

Dnešný dátum:

piatok, 20 februára, 2026
Menu

Maďarsko: EÚ nebude môcť ignorovať výsledok referenda o kvótach

19 augusta, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (200 slov)
Hlavné mesto Maďarska Foto: TASR – Ladislav Vallach

Budapešť 19. augusta (TASR) – Európska únia nebude môcť ignorovať výsledok októbrového maďarského referenda o migračných kvótach, vyhlásil dnes vo vysielaní verejnoprávnej televíznej stanice M1 hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

V súvislosti s brexitom sme videli, ako to dopadne, ak neberú do úvahy názory, vôľu a pocity ľudí. Následkom toho je, že sa členský štát EÚ rozhodne, že z únie vystúpi,“ povedal Kovács, pričom narážal na júnové referendum o členstve Británie v únii.

Brusel podľa neho bude musieť vziať do úvahy názor Maďarov už aj z hľadiska budúcnosti EÚ. Musí totiž zvážiť, ako zmeniť skrachovanú politiku, ktorú v otázke migrácie presadzoval.

Maďarský prezident János Áder vypísal referendum na 2. októbra. Otázka plebiscitu znie: „Ste za to, aby Európska únia mohla aj bez súhlasu maďarského parlamentu stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?“

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia