Skip to content

Dnešný dátum:

utorok, 24 februára, 2026
Menu

Veľvyslanca USA znepokojujú čínske peniaze v austrálskej politike

14 septembra, 2016
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 1 min (177 slov)
Austrália Foto: wikipedia.org

Canberra 14. septembra (TASR) – Veľvyslanectvo USA v Austrálii dnes oznámilo, že jeho ambasádor vyjadril obavy Spojených štátov nad vplyvom Číny na austrálsku politiku a chce, aby bol austrálsky systém reformovaný tak, že sa vylúči vplyv čínskych politických darov.

Americký veľvyslanec John Berry v interview pre denník The Australian povedal, že Spojené štáty sú „prekvapené“ množstvom čínskych financií a čínskym vplyvom v austrálskej politike. USA si podľa Berryho želajú, aby Austrália vyriešila túto záležitosť zahraničných darov. Ambasáda dnes vo vyhlásení potvrdila, že Berry bol v denníku citovaný presne.

Opozičná Austrálska labouristická strana minulý týždeň vyzvala, aby boli zahraničné dary domácim politikom zakázané. Výzva nasledovala po tom, ako labouristický senátor odstúpil z vplyvnej funkcie za to, že žiadal od čínskej spoločnosti preplatenie osobného účtu za cestovanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia