Izrael upozorňuje svojich občanov na vysoké riziko útoku v Egypte

Izraelská vlajka, ilustračná snímka Foto:

Jeruzalem 25. januára (TASR) - Izrael vyzval dnes svojich občanov, aby okamžite opustili Sinajský polostrov, pretože "existuje veľmi vysoké riziko", že tam dôjde k teroristickému útoku. Ako možný cieľ sa spomínajú turistické strediská v tejto oblasti. Oznámila to dnes izraelská Národná bezpečnostná rada.

Rada zvýšila stupeň varovania pred útokmi na Sinajskom polostrove v súvislosti s dnešným výročím revolúcie v Egypte z roku 2011.

Východné pobrežie Sinajského polostrova bývalo svojho času častým cieľom zahraničných turistov a má rozsiahlu hotelovú infraštruktúru. Po nepokojoch, ktoré v Egypte nastali pred šiestimi rokmi, i vzhľadom na pretrvávajúcu politickú nestabilitu tam však turistický ruch utrpel veľké finančné straty.

Veľkou ranou bola udalosť z konca roka 2015, keď sa krátko po štarte nad Sinajom zrútilo lietadlo s vracajúcimi sa ruskými turistami.

K zodpovednosti za pád lietadla sa prihlásila miestna vetva džihádistickej organizácie Islamský štát, ktorá tvrdila, že stroj zostrelila. Ruské úrady označili za príčinu leteckej katastrofy výbuch bombovej nálože na palube lietadla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.