Koalícia by podľa A. Danka mohla skrátiť dôchodkový vek ženám

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bratislava 7. apríla (TASR) - Vládna koalícia by mohla v tomto volebnom období skrátiť dôchodkový vek ženám. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko verí, že sa to môže podariť. Aktuálny návrh novely zákona o sociálnom poistení z dielne opozičného hnutia OĽaNO-NOVA teda podporiť neplánuje, keďže tému by mala riešiť koalícia.

Podľa Dankových slov líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič tému iba zneužíva na populizmus a marketing. "Návrh je len pokusom o zapáčenie sa," povedal predseda parlamentu a SNS o opozičnom návrhu. Matovič sa voči tomu ohradil a za návrhom si stojí.

OĽaNO-NOVA vo svojej novele navrhuje, aby si ľudia, ktorí sa podieľali na starostlivosti o dieťa, ktoré ukončilo strednú školu, mohli znížiť dôchodkový vek najviac o jeden rok. Takýto benefit by si podľa poslancov mohla uplatniť matka, ale aj otec, ak mu bolo dieťa zverené do osobnej starostlivosti, či osvojiteľ, poručník alebo pestún.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.