Na Liptovských slalomoch tradične aj s hodnotnou účasťou

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Liptovský Mikuláš 21. apríla (TASR) - Na 33. ročníku Liptovských slalomov sa už tradične zíde počas nadchádzajúceho víkendu kvalitná účasť. Organizátorom z KTK L. Mikuláš sa ohlásili vodáci z ôsmich krajín a dovedna sa v koryte objaví 220 lodí.

V tohtoročnej sezóne postupne pribúdajú preteky, doma zatiaľ vznikla možnosť štartu v Dolnom Kubíne na 1. a 2. kole Slovenského pohára, druhá teraz v L. Mikuláši. Aj keď sa len začína, poprední slalomári majú za sebou viacero ostrých i tréningových vystúpení, napríklad na Novom Zélande, v austrálskom Penrithe, v slovinských Solkane, Tacene a v nemeckom Markkleebergu. V Liptovskom Mikuláši sú na programe ďalšie, tentoraz však nie sú súčasťou rankingových pretekov ICF. "Budú súčasťou seriálu Slovenského pohára," upresnil šéf slovenskej kanoistiky Ivan Cibák. "Najviac nás ovplyvnila veľká zima, slalomári si dávajú pozor na svoje zdravie, aj z tohto dôvodu mnohí účasť odriekli, trebárs na poslednú chvíľu reprezentácia Slovinska. Citeľná zima odradí určite aj účasť niektorých zo slovenskej špičky, domáci slalomári z nášho klubu však štartovať budú."

Vody je v koryte dostatok, trať bude na vetve Váh, hladina zodpovedá jarnej norme. Organizátori v L. Mikuláši očakávajú, že po snežení bude na 69. medzinárodnom tatranskom slalome 13. a 14. mája, ktorý je už súčasťou nominačných pretekov pre slovenskú reprezentáciu, možno aj nadbytok vody. Systém konečného poradia sa na Liptovských slalomoch vracia k pôvodnému, hodnotia sa oba dni s rovnocennými jazdami a celkového víťaza v kategórii určí olympijské bodovanie, v prípade rovnosti bodov lepší výsledok z nedele.

Doteraz sa venovali elitné slovenské lode najmä príprave a využili možnosti na tréning v zaužívaných strediskách. Striedali najmä austrálsky Penrith, arabský Al Ain a francúzsky Pau. Pre formujúcu sa slovenskú reprezentáciu budú dôležité až nominačné preteky v Čunove 6. a 7. mája a o týždeň neskôr Medzinárodný tatranský slalom 13. a 14. mája. Výsledky z týchto štyroch pretekov sa obodujú, konečné poradie určia tri najlepšie v každej kategórii. Do výsledkov nezasiahnu singlista Beňuš a deblisti Škantárovci už s istou nomináciou.

V sobotu a nedeľu sa začína na Liptovských slalomoch vždy o 9.45 a 14.00.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.