Skip to content

Dnešný dátum:

sobota, 21 februára, 2026
Menu

Hlavné mesto zrekonštruovalo dva rybníky na Železnej studienke

24 júna, 2017
Menej ako minúta čítania minút čítania
⏱️ Čas čítania: 2 min (258 slov)
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 24. júna (TASR) – V rámci projektu „Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy“ zrekonštruovalo hlavné mesto vodné nádrže číslo tri a štyri, známe ako rybníky na Železnej studienke. Projekt revitalizácie oboch rybníkov trval od októbra minulého roka do apríla. Celkové náklady na ich rekonštrukciu predstavovali viac ako 207.000 eur.

„Čas ukázal, že niektoré z týchto rybníkov sú vo veľmi zlom technickom stave, najmä tieto výpusty boli také poškodené, že hrozilo ich trvalé uzatvorenie. Preto som veľmi rád, že sa nám podarilo nájsť parterov a zdroje na to, aby sme v projekte ‚Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy‘ tieto rybníky číslo tri a štyri opravili,“ uviedol dnes primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Po ukončení prác začali Mestské lesy od konca mája s postupným napúšťaním rybníkov.

Rekonštrukcia bola zameraná na nápustné a výpustné objekty na rybníkoch tri a štyri pre ich ďalšiu prevádzku a funkčnosť. Zrekonštruované objekty tak budú môcť po obnove znova slúžiť na napúšťanie nádrží, udržiavanie prevádzkovej hladiny v nich, ako aj reguláciu prietokov v nádržiach, či úplné vypustenie nádrží.

Projekt rekonštrukcie realizovalo hlavné mesto v spoluprácu s Pamiatkovým úradom SR a Mestskými lesmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Podporte Slovenské národné noviny!

Ďakujeme za každú Vašu podporu, ktorá pomôže v činnosti našej redakcie.

Please enter a valid amount.
Ďakujeme za vašu podporu.
Vašu platbu nebolo možné spracovať.

Redakcia odporúča

SLOVENSKO

Inzercia