Prípad starostu Milana J., obvineného z korupcie, stále vyšetrujú

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 2. septembra (TASR) – Polícia zatiaľ neukončila vyšetrovanie prípadu korupcie starostu jednej z bratislavských mestských častí Milana J. Pre TASR to uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

"Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru v predmetnej veci vykonáva vyšetrovacie úkony potrebné na náležité objasnenie skutkového stavu. Až po vyhodnotení všetkých úkonov bude o veci rozhodnuté," povedal Wäldl pre TASR.

Policajný prezident Tibor Gašpar v marci tohto roka informoval, že vyšetrovateľ obvinil tri fyzické osoby a jednu právnickú osobu z prečinu nepriamej korupcie, medzi nimi aj 44-ročného starostu jednej z bratislavských mestských častí Milana J.

V prípade preukázania viny im hrozí trest odňatia slobody až do dvoch rokov.

Podľa polície mal Milan J. ako sprostredkovateľ 27. januára tohto roka kontaktovať zamestnanca Okresného úradu v Bratislave, odboru starostlivosti o životné prostredie. V rozhovore mu mal prisľúbiť úplatok 5000 eur za to, aby vyhovel alebo zabezpečil vydanie súhlasného stanoviska tohto úradu k zhodnocovaniu odpadov mobilným zariadením jednou konkrétnou spoločnosťou.

Ďalšie stretnutie sa malo uskutočniť 9. februára, na ktorom mal Milan J. opätovne zopakovať ponuku 5000-eurového úplatku pre zamestnanca, ak vyhovie bezproblémovému schváleniu agendy, ktorú predložila spoločnosť.

Ide o prvý príklad, kedy polícia aplikovala inštitút trestnej zodpovednosti právnických osôb v oblasti boja proti korupcii a vzniesla obvinenie aj voči právnickej osobe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.