Chorobná žiarlivosť: Zavraždil tehotnú priateľku, dostal 23 rokov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Brno 3. októbra (TASR) - Tridsaťosemročný Pavol Radziszewski si za vraždu tehotnej priateľky odpyká vo väzení výnimočný 23-ročný trest. Jeho dovolanie proti príslušnému verdiktu zamietol český najvyšší súd. S odvolaním sa na hovorkyňu krajského súdu v Brne Evu Sigmundovú o tom dnes informoval spravodajský server Novinky.cz.

Najvyšší súd zatiaľ zdôvodnenie svojho rozhodnutia nezverejnil. Podľa Sigmundovej uplatňoval Radziszewski opakovane námietky, ktoré už riešili krajský aj vrchný súd.

Vražda sa stala vlani 11. apríla v obci Kaly v okrese Brno-vidiek. Radziszewski podľa obžaloby zviazal svojej o dva roky mladšej partnerke, ktorá bola v 23. týždni tehotenstva, na posteli ruky a nohy remeňom. Potom ju viac ako tri hodiny dusil rukami a posteľnou bielizňou v snahe zistiť, či ho podvádza a s kým. Nakoniec jej napchal do úst časť zvinutej potravinárskej fólie, ústa jej previazal tielkom a odišiel preč z miestnosti. Po jeho návrate bola žena mŕtva.

Radziszewski sa na súde priznal, že svoju priateľku zviazal, a to vraj kvôli tomu, že v minulosti púšťala do domu iných mužov. Ústa jej následne upchal kvôli tomu, že sa mu aj spútaná vysmievala. Žena podľa obžalovaného najskôr so zviazaním súhlasila.

"Je to nezvyčajné, ale u nás to bolo normálne," tvrdil skôr na krajskom súde obžalovaný a hovoril o takzvanej talianskej domácnosti. Pripustil, že užíval pervitín. V osudný deň sa s partnerkou dlho hádali, údajne kvôli nevere. Ublížiť jej však podľa vlastných slov nechcel.

Podľa svedeckých výpovedí aj podľa znalkyne je Radziszewski chorobne žiarlivý. Podľa odborníkov netrpí žiadnou duševnou chorobou, rozoznali u neho iba poruchu osobnosti. Je narcistický, impulzívny a ignoruje pravidlá, uviedol server Novinky.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.