Autormi výhražných telefonátov boli Rusi žijúci v zahraničí, tvrdí FSB

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Moskva 6. októbra (TASR) - Autormi nedávnych falošných telefonátov o bombách nastražených v rôznych ruských mestách boli ruskí občania žijúci v zahraničí. Podľa agentúry Interfax o tom dnes informoval riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov.

Spresnil, že FSB sa podarilo zistiť ich identitu, "aj keď to nebolo ľahké". "Jednoznačne môžem povedať, že to sú ruskí občania, ktorí sa momentálne nachádzajú v zahraničí," uviedol s tým, že na území Ruska sú ich komplici.

Interfax pripomenul, že od 10. septembra úrady v rôznych častiach Ruska museli nariaďovať masové evakuácie v súvislosti s telefonátmi o nastraženej bombe v sídlach úradov, na železničných staniciach, v školách, na letiskách či v obchodných centrách. Za necelý mesiac bolo v dôsledku týchto hrozieb, ktoré sa vždy ukázali ako falošné, evakuovaných vyše milióna ľudí a viac ako 2000 budov.

Bortnikov dnes podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy uviedol, že finančné straty, ktoré vznikli v dôsledku týchto falošných telefonátov, sa odhadujú na 300 miliónov rubľov (približne 4,5 milióna eur).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.