Poriadne si zavaril: Jazdil bez vodičáku, havaroval aj nafúkal

Ilustračné foto Foto: TASR - Milan Kapusta

Prešov/Lendak 6. októbra (TASR) - Alkohol u dvoch nevodičov za volantom zistili policajti vo štvrtok (5.10.) na cestách Prešovského kraja. Jeden z nich navyše aj havaroval.

"Policajti ho zadržali v obci Lendak, okres Kežmarok, krátko po 6. hodine. Ide o 18-ročného miestneho mladíka, ktorý viedol osobné auto Chevrolet Aveo od obce Tatranská Kotlina a v miernom klesaní na priamom úseku cesty pred obcou Lendak prešiel s vozidlom do protismeru a bočne sa zrazil s protiidúcim autom Škoda Octavia," informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Po náraze dostal mladík šmyk a s vozidlom zišiel z cesty. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo, dychová skúška na požitie alkoholu však bola u mladého Lendačana pozitívna, namerali mu 1,37 miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu, čo je takmer tri promile. Zároveň policajti zistili, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

"U druhého vodiča alkohol zistený nebol. Hmotná škoda bola vyčíslená na 7000 eur. Mladý nevodič bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, stíhaný je na slobode," dodal Džobanik.

Druhé vozidlo značky BMW zastavili policajti okolo 3. hodiny nad ránom na benzínovom čerpadle na prešovskom sídlisku Sekčov. Policajti si všimli, že auto jazdí z jednej strany na druhú a vyzvali 28-ročného Prešovčana za volantom, aby predložil všetky doklady a podrobil sa dychovej skúške. Pri kontrole zistili, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia a dychová skúška na alkohol bola pozitívna, s nameranou hodnotou 0,62 miligram etanolu na liter vydychovaného vzduchu, čo je viac ako jedno promile. "Policajti muža zadržali a predviedli na policajné oddelenie. Následne ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnili do cely policajného zaistenia," uzavrel hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.