Bodnárová: Letná sezóna v regióne Tatry-Spiš-Pieniny bola úspešná

Na snímke Chodník korunami stromov v Bachledovej doline neďaleko obce Ždiar v okrese Poprad. Foto: TASR/Milan Kapusta

Kežmarok 13. novembra (TASR) - Na základe doterajších výsledkov finišuje v destinácii Tatry-Spiš-Pieniny ďalší úspešný rok. Potvrdila to riaditeľka tamojšej Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Gabriela Bodnárová s tým, že uplynulá letná sezóna opäť potvrdila rastúci záujem o túto destináciu. "Krása prírody v kombinácii s jedinečnosťou kultúrneho dedičstva sú hlavnými motívmi, prečo sa náš región turisti rozhodli navštíviť," konštatovala.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií sa na konci sezóny stal chodník korunami stromov v Bachledovej doline. "Po jeho otvorení návštevnosť strediska mnohonásobne stúpla. Medzi návštevníkmi prevládali slovenskí turisti, menšiu polovicu tvorili Poliaci," informovala marketingová manažérka strediska Martina Múdra. Okrem novootvoreného chodníka bola motívom návštevy aj bobová dráha, vyhliadková veža či nenáročná turistika.

Otvorením chodníka sa z Bachledovej doliny a Ždiaru stalo malé turistické mestečko. Táto obec v podhorí Belianskych Tatier je pritom popri ostatných známych tatranských strediskách často nepoznanou časťou Tatier. "Väčšina návštevníkov chodníka bola v Bachledke prvýkrát a vyjadrovala sa veľmi pozitívne o miestnej prírode, výhľadoch i atrakciách. Popri chodníku navštívili mnohí turisti aj Beliansku jaskyňu, obec Ždiar, absolvovali túru na Zelené pleso či chatu Plesnivec a ochutnali miestne špeciality. Rezervovanosť ubytovania po letných prázdninách vzrástla oproti minulému roku až o 70 percent," zdôraznila Múdra s tým, že nová atrakcia je v prevádzke celoročne.

Okrem turistiky si však návštevníci počas leta užili aj prehliadku historických miest Kežmarok a Levoča. Podujatia v nich sa tento rok niesli v duchu 500. výročia, v Levoči od dokončenia hlavného gotického oltára v Bazilike sv. Jakuba od Majstra Pavla z Levoče a v Kežmarku ubehlo päť storočí od reformácie. Zároveň si v Kežmarku pripomínajú 300 rokov od vysvätenia Dreveného evanjelického kostola zapísaného v zozname UNESCO.

Zvýšený záujem zo strany turistov zaznamenali aj v Kúpeľoch Červený Kláštor, kde viac ako 90 percent hostí tvorili Slováci. Pozitívne hodnotia letnú sezónu aj na Kúpalisku Thermal park Vrbov. "Počasie nám tento rok doprialo viac slnečných dní, čo sa prejavovalo aj na návštevnosti. Naše kapacity boli maximálne vyťažené," informoval Lukáš Gally z oddelenia marketingu kúpaliska.

Cestovný ruch na Slovensku podľa doterajších štatistických údajov pokračuje v progresívnom trende a počet ubytovaných hostí naďalej rastie. Najnovšie čísla prekonávajú aj rekordy vlaňajšej úspešnej sezóny. "Naša destinácia ponúka turistom množstvo nádherných miest, máloktorý región sa môže pochváliť takým širokým zastúpením prírodných i historických krás," uzatvorila Bodnárová s tým, že všetky potrebné informácie nájdu turisti na webovej stránke www.tatryspispieniny.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.