Jesenná Univerzitná kvapka krvi na UK bola doposiaľ najúspešnejšia

Ilustračná snímka Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 16. novembra (TASR) - Ôsmy ročník Univerzitnej kvapky krvi, ktorú organizovala Univerzita Komenského (UK) v Bratislave v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR, bol v histórii tohto podujatia najúspešnejším. Najvzácnejšiu tekutinu sa v ňom rozhodlo darovať 505 záujemcov z radov študentov, zamestnancov i priaznivcov UK. TASR o tom informovala vedúca oddelenia vzťahov s verejnosťou UK Andrea Földváryová.

Univerzitná kvapka krvi prebiehala od 6. do 10. novembra a od 13. do 15. novembra na siedmich fakultách UK. "Tradične najviac darcov privítala Prírodovedecká fakulta UK, kam počas troch dní prišlo spolu 149 záujemcov. Na Fakulte telesnej výchovy a športu UK sa do kvapky zapojilo 71 darcov, na Právnickej fakulte UK 70 a na Lekárskej fakulte UK 58," priblížila Földváryová. Do najväčšieho vysokoškolského dobročinného podujatia na Slovensku prispeli aj Fakulta managementu UK s 57 darcami, Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine s 54 darcami a Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK so 46 darcami.

Do Univerzitnej kvapky krvi sa od jej vzniku v roku 2010 zapojilo viac ako 3200 darcov, prevažne z radov študentov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.