V Košiciach sa pripravujú akčné plány na riešenie problémov Luníka IX

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Košice 29. novembra (TASR) – Včasné riešenie problémov na neslávne známom sídlisku Luník IX je témou workshopu, ktorý sa v stredu koná v Košiciach. V rámci projektu Budujeme nádej na Luníku IX ho organizuje organizácia ETP Slovensko v spolupráci s mestom Košice a mestskou časťou Luník IX.

"Cieľom v poradí piateho workshopu je spoločne dopracovať Koncepciu a akčné plány komplexného riešenia situácie na Luníku IX do takej podoby, aby boli v čo najkratšom čase predložené na rokovanie Mestského zastupiteľstva mesta Košice a príslušným ministerstvám," informovala TASR Beáta Hybáčková z ETP Slovensko.

Dlhodobým zámerom ETP je podľa nej prispieť k skvalitneniu života obyvateľov tohto zanedbávaného sídliska, na ktorom žije viac ako 3500 sociálne vylúčených ľudí, cestou aktivizácie obyvateľov, svojpomocnej výstavby rodinných domov, vďaka ktorej stavebníci získajú aj potrebné zručnosti pre budúce profesionálne uplatnenie, a vzdelávacími aktivitami pre deti i dospelých.

Na pracovnom seminári sa zúčastňujú zástupcovia Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, mesta Košice, Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Košiciach a ďalších organizácií. Snahou je podľa Hybáčkovej prispieť k tomu, aby sa Luník IX stal sídliskom ako ktorékoľvek iné, aby si jeho obyvatelia našli a udržali prácu a aby mládež po úspešnom ukončení základnej školy pokračovala v ďalšom vzdelávaní.

Komplexným programom riešení chce ETP Slovensko pomôcť obyvateľom Luníka IX vytvárať fungujúcu sebestačnú komunitu, ktorá dokáže efektívne riešiť mnohé a roky neriešené problémy, a najmä budovať pevné väzby a priateľstvá s aktívnymi ľuďmi z celého Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.