Delegáciu na decembrový summit EÚ v Bruseli povedie premiér R. Fico

Na archívnej snímke predseda vlády SR Robert Fico. Foto: TASR - Martin Baumann

Bratislava 29. novembra (TASR) – Na decembrový summit EÚ, ktorý sa uskutoční 14. a 15. decembra v Bruseli odletí slovenská delegácia vedená predsedom vlády SR Robertom Ficom (Smer-SD). V stredu to odsúhlasila vláda, ktorá premiéra splnomocnila určiť konečné zloženie delegácie.

Agendou zasadnutia Európskej rady bude sociálna agenda v nadväznosti na novembrový Sociálny summit vo švédskom Göteborgu. Hovoriť sa má aj o migrácii, kde bude nosnou témou zhodnotenie opatrení v externej a internej dimenzii migrácie vrátane financovania Núdzového zvereneckého fondu EÚ pre Afriku.

Diskusia hláv štátov a predsedov vlád na tému obrany nadviaže na formálne schválenie stálej štruktúrovanej spolupráce (PESCO) na zasadnutí Rady EÚ 11. decembra 2017. Zároveň sa uskutoční aj zasadnutie Európskej rady v zložení 27 členských štátov EÚ s cieľom zhodnotiť aktuálny stav rokovaní so Spojeným kráľovstvom v súvislosti s brexitom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.