Technické služby v Žiari nad Hronom rozšírili svoj vozový park

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Žiar nad Hronom 29. novembra (TASR) - O údržbu ciest a chodníkov sa budú počas tejto zimy starať žiarske Technické služby aj za pomoci novej techniky. Aktuálne v meste aj napriek sneženiu ešte zasahovať nemuseli.

Riaditeľ Technických služieb Igor Rozenberg priblížil, že aktuálne sa na cestách v meste nachádza jemný niekoľkomilimetrový poprašok snehu. Situáciu však sledujú a na prípadné výjazdy sú pripravení. "Dispečer kontroluje, či sa nešmýka na cestách. Ak sa bude niekde šmýkať, tak sme pripravení to posypať," podotkol.

Pred zimou mestské Technické služby posilnili techniku, ktorou budú zimnú údržbu zabezpečovať. "Pribudol nový sypač aj s radlicou, multikára s radlicou, ktorá sa dostane aj na užšie komunikácie. Takisto jedna natáčacia radlica, ktorá sa dá zapnúť na nejaký mechanizmus, napríklad traktor," priblížil hovorca mesta Martin Baláž.

Technické služby sa v meste starajú približne o 67 kilometrov ciest a chodníkov. Zimná údržba sa robí podľa operačného plánu zimnej údržby. Ten najprv počíta s odhŕňaním, upravovaním najfrekventovanejších trás a ulíc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.